Ispanaklı Tepsi Böreği Tarifi - Tabldot Yemeği, Catering

Yemek Listesi

Ispanaklı Tepsi Böreği

Yarım kilo yufka
2
yumurta
1 bardak
süt
1 kilo
ıspanak «Mevsimi değilse kıyma da olur»
3 baş
soğan
7 çorba kaşığı sade yağ
1 tatlı kaşığı tuz
1 çay kaşığı karabiber

Yapılışı :
Bir kapta rendelenmiş
soğanlar 1 çorba kaşığı sade yağ ile hafif börttürülür. Ispanaklar iyice ayıklanıp yıkandıktan sonra birbuçuk bardak su ile 10-15 dakika kadar haşlanıp sonra süzülür ve elle sıkılarak suyu iyice çıkarılır. Bu ıspanaklar yarım tatlı kaşığı tuz ve karabiber de ilâve edilip biraz daha yağ da koyarak 15 dakika kadar soğanlarla beraber kavrulup, ateşten alınır. 5 kaşık yağ eritilip içine yumurta ve süt de katılıp karıştırılarak bir kenara konur. Kalan yağın bir kısmı ile tepsi yağlanıp üzerine kenarları tepsiden taşacak şekilde sağlam bir yufka yayılır. Bunun üzerine bir kaşıkla biraz yumurtalı yağdan gezdirilip bir kat yaprak daha konur ve buna da yumurtalı yağ sürülür, yaprak adedi yarılandı ise bunun üzerine soğan ıspanak içi yayılarak yerleştirilir. Bunun da üzerine gene yufka ve üzerine yumurtalı yağ, yufka ve yumurtalı yağ sürülüp yufkalar bittiğine göre en alttaki yufkanın tepsiden taşan kısımları üste katlanıp biraz yumurta sürülüp yapıştırılır. «Eğer yufkanın ufak parçaları olursa bunlar ara katları yerleştirirken oralara yedirilir.» Bundan sonra tepsi orta hararetteki ateşin üstüne oturtulur ve altı arada bir, bir enli bıçak ucu ile kontrol edilerek pembe bir renk alıncaya kadar kzartılır. Bu arada tepsi arada sırada sallanır ve çevrilir. Sonra tepsinin üzerine bir kapak kapatılıp alt - üst edilerek bu kere de aynı şekilde üstü kızartılıp ateşten alınır ve servis yapılır.

GÜVEN CATERİNG YEMEK VE GIDA ÜRÜNLERİ LTD.ŞTİ. ( Hazır Yemek , İş yemekleri, Catering, Düğün Nişan Cenaze Toplu Yemek Hizmetleri )

TABLDOT YEMEKÇİ LEZZET MUTFAĞI

image

Güven Tabldot standartlara uygun üretim yapmak için yasal olan üretim izin belgelerine sahiptir. Günlük kalori ihtiyacını dikkate alarak hazırlamış olduğumuz lezzetli mönüler Güven Tabldot profesyonel ekibinin titiz çalışmaları sonucu sizlere ulaşmaktadır.

İnternet üzerinden canlı olarak izleyebileceğiniz, günlük 5000 kişilik yemek üretimi kapasiteli, Son teknolojilerle donatılmış Güven Tabldot mutfağında Besin kaybını önleyen ve yağ miktarını minimuma indiren programlanabilir konveksiyonlu fırınlarla yemeklere farklı lezzetler katılmaktadır.

Yemeklerimizde Kullandığımız Etler İslami usullere uygun kesilmektedir.

 

0216 471 84 28 Telefon

Güven Tabldot LTD ŞTİ

image

Ferhatpaşa Mah. FerhatPaşa Caddesi G20 Sokak No:33 ATAŞEHİR / İSTANBUL

İletişim Bilgileri ...