Cevizli Kabak Tatlısı Tarifi - Tabldot Yemeği, Catering

Yemek Listesi

Cevizli Kabak Tatlısı

Kabağı iri iri dilimledikten sonra soyup, çekirdeklerini çıkartın. Yıkadıktan sonra 2-3 parmak genişliğinde dilediğiniz uzunlukta doğrayın. Büyük ve yayvan bir tencereye kabakları, aralarına şeker serperek kat kat dizin. Bir gece ağzı kapalı olarak bekletin.

Bu bekleme sırasında kabak su salacağından pişirirken ayrıca su koymaya gerek yok. Geceden beklettiğiniz kabağı orta ateşte yumuşayana dek pişirin.

Kabağın şerbetinin koyulaşması için bir süre de kapağı açık olarak pişirin. Soğuduktan sonra servis tabağına alın. Üzerine dövülmüş ceviz serpip, servis yapın. Tencerede pişen kabağı bir de fırında pişirin ki daha hoş bir tat elde edesiniz.

  • 2 kilo balkabağı
  • 2.5 su bardağı tozşeker
  • 1 su bardağı dövülmüş ceviz

GÜVEN CATERİNG YEMEK VE GIDA ÜRÜNLERİ LTD.ŞTİ. ( Hazır Yemek , İş yemekleri, Catering, Düğün Nişan Cenaze Toplu Yemek Hizmetleri )

TABLDOT YEMEKÇİ LEZZET MUTFAĞI

image

Güven Tabldot standartlara uygun üretim yapmak için yasal olan üretim izin belgelerine sahiptir. Günlük kalori ihtiyacını dikkate alarak hazırlamış olduğumuz lezzetli mönüler Güven Tabldot profesyonel ekibinin titiz çalışmaları sonucu sizlere ulaşmaktadır.

İnternet üzerinden canlı olarak izleyebileceğiniz, günlük 5000 kişilik yemek üretimi kapasiteli, Son teknolojilerle donatılmış Güven Tabldot mutfağında Besin kaybını önleyen ve yağ miktarını minimuma indiren programlanabilir konveksiyonlu fırınlarla yemeklere farklı lezzetler katılmaktadır.

Yemeklerimizde Kullandığımız Etler İslami usullere uygun kesilmektedir.

 

0216 471 84 28 Telefon

Güven Tabldot LTD ŞTİ

image

Ferhatpaşa Mah. FerhatPaşa Caddesi G20 Sokak No:33 ATAŞEHİR / İSTANBUL

İletişim Bilgileri ...